Ребятки,здравствуйте)Переведите пожалуйста)!1.She is a well -known ballet dancer. Her performances are worth watching..2.The runner from the USA war first.3.Have you ever seen the young musician Daniil Trifonov is concert?4.Os ...
Ребятки,здравствуйте)Переведите пожалуйста)!
1.She is a well -known ballet dancer. Her performances are worth watching..
2.The runner from the USA war first.
3.Have you ever seen the young musician Daniil Trifonov is concert?
4.Os his exhibition worth visiting? - Sure,he is a wonderful artist.
5.Whar are you going to be? - A scientist like my father.
Всем бобра!)))
Ответ(ы) на вопрос:
1.Она хорошо знает балетные танцы.
2.Бегун из США был первый.
3.Ты видел когда-нибудь концерт молодого исполнителя Даниила Трифонового?
4.Его выставки посещаемы? -Я уверен он замечательный художник.
5.Кем ты хочешь стать? -Ученым,как мой папа.