Ребят,помогите нужно составить 5 предложений которое начинается с How can I get to и далее даю 11 баллов

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
How can I get to the store .Как я могу добраться до магазина .  How can I get to the theater .Как я могу добраться до кинотеатра .  How can I get to the bus stop .Как я могу добраться до автобусной  остановки .  How can I get to the library .Как я могу добраться до библиотеки .  How can I get to the hospital .Как я могу добраться до больницы .
Гость
1)Hello how can I get to the pharmacy 2) Excuse me how to get to the beach 3)How do I get to the car wash 4)How do I get to the nearest museum 5)How do I get to the filling