Ребяяят, помогите пожалуйста. Нужно написать сказку НА ТАТАРСКОМ ЯЗЫКЕ. На любую тему. Думаю, что 5-6 предложений будет достаточно. ПОЖАААААЛУЙСТА ПОМОГИТЕ!!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Бер заман заманда тырган бер эби белэн бабай. Аларда сарык белэн кэж.э булган . Эби белэн бабайнын. ашарларына берэй бердэ булмаган . Икенче кенгэ алар сарык белэн кэжэне суерга жиенганлар . Сарык белэн кэжэ ишетеп качканнар хэм шул конне буре ашаб бетергэн .