Речовина А дуже активно взаємодіє з водою з виділенням газу Б, причому утворений розчин має лужну реакцію .Газ Б легко горить і здатен реагувати з оранжево -червоною речовиною В ,утворюючи при цьому сріблясто- білу важку рідину...

Речовина А дуже активно взаємодіє з водою з виділенням газу Б, причому утворений розчин має лужну реакцію .Газ Б легко горить і здатен реагувати з оранжево -червоною речовиною В ,утворюючи при цьому сріблясто- білу важку рідину Г ,яку, як відомо ,можна одержати й при нагріванні речовини В .Про які речовини йдеться ,якщо 4,6 гр речовини А може прореагувати з 3,6 гр води? Напишіть рівняння відповідних реакцій .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
А - натрій Б - водень В - оксид Меркурію(ІІ) (червона ртуть) Г - металічна ртуть Задача олімпіадна як ця, так і попередня , до речі в попередній задачі про стержень 10г  відповідь: 8,6 г   -  розчинилось 1,4г заліза, а виділилось 1,6г міді (розв'язую "в умі" писать дуже довго)   ;)