Реееебят!!!!! СРОЧНООО ПОМОГИТЕ НУЖНО СОСТАВИТЬ ПРЕДЛОЖЕНИЯ "THAT"ИСПОЬЗОВАТЬ НЕЛЬЗЯ! Только, "WHO" или "WHICH" ОЧЕНЬ СРОЧНО НУЖно, ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА УПРАЖНЕНИЕ ДВАА
Гость
1I've got a brother who I can rely on.
My classmates are people I am never
bored with.
I've got some friends who I can turn
to for help.
My parents are people who I can share
my secrets.
Sometimes I get marks which make my
parents feel upset.
The Internet is a thing which we can learn something new from.