Решить олимпиадное задание по белоруссокму языку 7 класс. Асабліва паспяхова выступілі ... , ..., ... (былі названы тры прозвішчы). Усе трое ўключаны ў састаў зборнай рэспублікі. Хто гэтыя спартсмены - мужчыны ці жанчыны? Растл...

Решить олимпиадное задание по белоруссокму языку 7 класс. Асабліва паспяхова выступілі ... , ..., ... (былі названы тры прозвішчы). Усе трое ўключаны ў састаў зборнай рэспублікі. Хто гэтыя спартсмены - мужчыны ці жанчыны? Растлумачце чаму? ___________________________________________________________________ Особенно успешно выступили ..., ..., ... (были названы три фамилии). Все трое включены в состав сборной республики. кто эти спортсмены - мужчины или женщины? Объясните почему?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Мужчыны. Зборныя лічэбнікі не ўжываюцца з жаночым родам. Калі б гаворка ішла пра жанчын, было б не "Усе трое", а "Усе тры".