Решить задачу:Радіуси двох кіл дорівнюють 10 см і 2 см а довжина їх спільної зовнішньої дотичної 15 см. Знайдіть відстань між центрами кіл

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
См. фото.По умові: АВ=2 см, СD=10 см, ВС=15 см. АВ⊥ВС, СD⊥ВС (радіуси проведені до дотичної утворюють прямі кути), АВСК- прямокутник АК⊥СD, АВ=СК=2 см. ВС=АК=15 см.  DК=10-2=8 см. ΔАКD. АD²=АК²+DК²=225+64=289, АD=√289=17 см. Відповідь: 17 см.