Рецепт блюда на ангийском языке(что нужно для блюда и как приготовить)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 «Clean Air Act»  50 Gram Streaky bacon, rinded and chopped plus extra fried or grilled pieces for garnish (2 oz) 1 Medium Onion, chopped 1 Medium Carrot, diced 1 Sticks Celery, chopped 450 Gram Split dried peas (1 lb) 2.3 Litres Ham or Chicken stock (4 pints) 4 Tablespoon Natural yogurt