Розкажіть про поділ слів на загальновживальні та стилістично забарвлені.наведіть приклади.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Більшість слів вживається в українській мові необмежено усіма людьми і є зрозумілими для всіх - загальновживана лексика. До неї відносимо такі поняття:
Речі побуту, повсякденного життя.
Процеси трудової, спільної діяльності людей.
Явища природи, почуття, дії.
Морально - етичні поняття.
Є слова, які використовуються тільки певною групою осіб - це лексика обмеженого типу. До неї належать групи слів:
Терміни (вживаються людьми певної професії) :молекула, параграф.
Діалектизми (вживаються жителями певної місцевості): легінь, газдиня.
Жаргонізми ( вживаються представниками певних соціальних груп): лахва, шпора.
Вульгаризми вживаються представниками кримінального класу: жиган, хаза, салага.
У мові є слова стилістично та емоційно нейтральні(книга, сонце, дівчина) та стилістично й емоційно забарвлені (книжечка, сонечко, дівчинонька).