Розв'яжіть задачу з алгебри 9 клас будь-ласка Ціна деякого товару спочатку підвищилась на 20%, а потім знизилась на 10%.Як і наскільки відсотків змінилась ціна товару внаслідок цих двох переоцінок? На скільки відсотків треба зм...

Розв'яжіть задачу з алгебри 9 клас будь-ласка Ціна деякого товару спочатку підвищилась на 20%, а потім знизилась на 10%.Як і наскільки відсотків змінилась ціна товару внаслідок цих двох переоцінок? На скільки відсотків треба змінити нову ціну,щоб одержати початкову?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Первоначальная цена товара равна х. Цена повысилась на 20%=20/100=0,2 , то есть стала равной        х+0,2х=1,2х Затем цена опустилась на 10%=10/100=0,1  от новой цены, то есть   стала равна  1,2х-0,1·(1,2х)=1,2х-0,12х=1,08 х Цена изменилась на 1,08х-х=0,08х=8/100х   гривен, то есть увеличилась   на 8/100=8% .