С этим предложением нужно сделать 5 видов вопросов : A working day lasted for 11 hous............................Помогите пожалуйста.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Did a working day last for 11 hours? A working day lasted for 11 hours,didn't it?  Did a working day last for 11 hours or 9 hours? How  many hours did a working day last? What did last for 11 hours?