Сачыненее Сцепанида и Пятрок Багацьки як носбиты спрадвечнай народнай марали

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Я лічу, што Васіль Быкаў - вельмі шчыры беларускі пісьменнік. Яго творы адлюстроўваюць прыгажосць і магутнасць нашай роднай мовы. Гэтаму пісьменніку давялося зведаць усе жахі Вялікай Айчыннай вайны. Васіль Быкаў змагаўся супраць фашыстаў, быў двойчы паранены, ляжаў у шпіталях. Ён бачыў, як паміраюць людзі. Васіль Быкаў піша пра вайну, паказвае яе такой, якой яна была на самай справе: жорсткай, бязлітаснай. Яго творы перакладзены больш чым на пяцьдзесят моў свету.