Say what you did last summer. Example: Last summer I went to the country. небольшой текст!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Last summer I went to the countryside, where lives my grandmother. There was a beautiful lake in the countryside. Every day I was swimming and playing with my friends. In the countryside was different domestic animals, like horces, hens and sheeps. Also I rode on a horce, It was scary, but I very like that! Прошлым летом я ездил в деревню, где живет моя бабушка. В деревне было прекрасное озеро. Каждый день я плавал и играл со своими друзьями. В деревне было множество домашних животных, например такие как: лошади, куры, овцы. Мне так же удалось прокатится на одной из лошадей. Это было страшно, но мне очень понравилось! Как-то так...