Say which place of interest these words can describe 1. ...is a symbol of England. 3. ...is situated next to... ...was founded by St Peter. ...is a symbol of Great Britain. ...is a working church. ...is one of the most famous.....

Say which place of interest these words can describe 1. ...is a symbol of England. 3. ...is situated next to... ...was founded by St Peter. ...is a symbol of Great Britain. ...is a working church. ...is one of the most famous... ...is a great monument to... ...can hear it on the radio. 2. ...has a cruel history. 4. ...stand beside the Thames. ...is a historic museum. ...speak there. An ancient legend says... ...are the buildings where... ...has special guards. British Parliament sits...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
думаю у вас должен быть текст в котором есть ответы на вопросы которые нужно просто вставить вместо точек добавить слова, 1. ....является символом англии 3   расположен рядом....  ... была основана     является символом великобритании. .... это рабочая церковь, является самым известным, является прекрасным памятником.... можно услышать по радио. 2. .... имеет жестокую историю. 4.... рядом с темзой стоит исторический музей.... говорят там древние легенды..... являются здания, где есть специальные охранники. в британском парламенте сидит....