Сделать быстро 20 баллов Задание : исправьие ошибки в предложениях .Предложения : 1. Dont go to the park in such a cold weather .2. It was a lot of snow last December .3. There is very cold here .

Сделать быстро 20 баллов Задание : исправьие ошибки в предложениях . Предложения : 1. Dont go to the park in such a cold weather . 2. It was a lot of snow last December . 3. There is very cold here .
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 Don`t go in park in such a cold weather. 2 It was many snow last December. 3 Very cold was here.