Сделать эти предложения отрицательными 1)They are from Moskow. 2)She is from Paris. 3)You are sad. 4)We are cold. 5)Jim is a pupil.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They arent from Moscow She isnt from Paris You arent sad we arent cold Jim isnt a pupil
Гость
They aren't from Moscow She isn't from Paris You aren't sad We aren't cold Jim isn't a pupil Пишется Moscow