Сделать Общий вопрос , альтернативный вопрос , Вопрос к подлежащему к этому предложению They havent brought any fruit yet , because the shops are closed.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Haven" t they brought any fruit yet? Who hasn't brought any fruit yet ? Haven" t they brought any fruit or vegetable yet? Why haven"t they brought any fruit yet?