Сделай высказывание вопросительным и отрицательным.закончи предложение 1) We often go to the country. Do we______,We don't______ 2)Tom plays tennis once a week. Does Tom______ Tom doesn't_______3)Bill usually has breakfast at 8...

Сделай высказывание вопросительным и отрицательным.закончи предложение 1) We often go to the country. Do we______,We don't______ 2)Tom plays tennis once a week. Does Tom______ Tom doesn't_______3)Bill usually has breakfast at 8 o'clock Does Bill______, Bill doesn't______4)His dad reads a newspaper every evening Does his dad_____,His dad doesn't______5)My sister sings very well. Does your_____,She doesn't. 6)They usually play computer games. Do they_____,They don't______.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1)Do we often go to country? We do not go to the country often. 2)Does Tom play tennis once a week? Tom does not play tennis once a week.  3)Does Bill usually have breakfast at 8 o'clock ? Bill doesn't  usually has breakfast at 8 o'clock .  4)Does his dad  read a newspaper every evening? His dad does not read a newspaper every evening. 5)Does your sister sing very well? She does not sing very well. 6)Do they usually play computer games? They do not usually play computer games.