Сделайте эти предложения отрицательными и вопросительными( каждое предложения)

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1 does Giant have a big sledge? Giant doesn' t have .. 2 Do they like... they don t like.. 3 does he like... he doesn ' t like 4 do they play.. they don' t play .. 5 does General Green feed... General Green doesn t feed  6 do they read ... they don t  7 does my friend speak .. my friend doesn t speak