Сделайте отрицательные и вопросительные предложения.   1)They like pizza  2)She likes Coke  3)We like rice  4)He likes carrots   Срочно пожалуйста!!!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) they don't like pizza/ do they like pizza? 2) she doesn't like coke/ does she like coke? 3) we don't like rice/ do we like rice? 4) he doesn't like carrots/ does he like carrot?
Гость
1) They don't like pizza. Do they like pizza? 2) She doesn't like Coke.  Does she like Coke? 3) We don't like rice.  Do we like rice? 4) He doesn't like carrots.  Does he like carrots?