Сделайте предложения правильно. 1)I've never been let to go out late on school days. (изменить слово let)2) I don't mind to get up early. (изменить to get up)3)You promised helping me with mu homework (изменить helping)4)I've y...

Сделайте предложения правильно. 1)I've never been let to go out late on school days. (изменить слово let) 2) I don't mind to get up early. (изменить to get up) 3)You promised helping me with mu homework (изменить helping) 4)I've yet told you- I don't know the answer (изменить yet)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I've never been allowed to go out late on school days. 2) I don't mind getting up early. 3) You promised to help me with my homework. 4) I've already told you - I don't know the answer.