Signal Words Find the signal words for simple prezent 1.Which is a signal for simple prezent?Какой из этих слов сигнальный для презент симпл?Ну и так дальше. now/last monday/often 2.Which is a signal for simple prezent? simet...

Signal Words Find the signal words for simple prezent 1.Which is a signal for simple prezent?Какой из этих слов сигнальный для презент симпл?Ну и так дальше. now/last monday/often 2.Which is a signal for simple prezent? simetimes/at the moment/yesterday 3.Which is a signal for simple prezent? last Friday/every Friday/next Friday 4.Which is not a signal for simple prezent? never/already/usually 5.Which is not a signal for simple prezent? listen!/first...then.../seldom
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. often 2.sometimes 3. every Friday 4. already 5. listen!
Гость
1.often 2. sometimes 3. every Friday 4 already 5 listen