Скажите, что это не так. 1.my parents........go there every day 2. mr smith.....in russia last week. 3.Betty ........ watch TV every day 4. They............go much water 5.He........get up at 6 o/clock yesterday

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My parents don't go there every day . Mr smith wasn't in Russia last week. Betty doesn't watch tv every day. They don't go much water. He didn't get up at 6 o'clock yesterday