Складіть історичний портрет Александра Македонського
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
В
особі Александра Македонського дивним чином поєднувались такі якості, як
обережність і ризик, розсудливість та інтуїція. Як і у Філіппа ІІ в Александра
спостерігали ті самі некеровані вибухи гніву та
пориви ентузіазму. Занурившись у світ міфології, він уявив, що в його
жилах тече кров героїв – його предків. Оскільки Александр вважав себе
надлюдиною, він і поводився як надлюдина. Його недоліки ніщо порівняно з його
перевагами: завзяттям і творчим поривом. Досвідчений вершник, грізний повелитель,
найбільш видатний з усіх полководців, він виявляє себе і як геніальний
організатор. Александр виявляв цікавість до духовного життя; він тверезо
мислив, хоча й довіряв своїй геніальній інтуїції. Афіни починають віддавати
йому шану як новому Діонісу. Його діяльності легко можна дати негативну оцінкунепотрібні
насильства; пристрасть до надмірностей царя, надмірне честолюбство. Проте
Александр був новатором, що забезпечував відмінність між варварами та греками, творцем єдиної імперії
та єдиної культури.Провісники оголосили, що Александр, народження якого
збіглося з перемогами, буде непереможним. Александр був від природи упертий, а
коли сердився, то не поступався нікому насильству, проте розумним словом його
легко можна схилити до ухвалення правильного рішення. Прагнучи не насолоди й
багатства, а доблесті і слави, Александр вважав, що чим більше він отримає від
свого батька, тим менше може зробити сам. Александр від природи був схильний до
вивчення наук і читання книг. Александр, мабуть, не тільки засвоїв вчення
Арістотеля про моральність та державу, але й прилучився, до таємних, більш
глибоких вчень. Александр вважав, що вміння володіти собою для царя важливіше,
ніж вміння перемагати ворогів. Проте виявив себе великим воїном. Александр
прагнув зухвалістю здолати долю, а силу – мужністю. Він вважав, що для сильних
немає ніякої перешкоди, а для боягуза – ніякої опори. Александр був дуже щедрий
від природи. Був дуже балакучим і довго засиджувався на бенкетах.Александр
дістав виховання, що личило молодому аристократу того часу. Александр високо цінував Аристотеля і шанував
знання, що дістав від вчителя, адже це вирізняло його від решти простих смертних.
Александр займався точними науками, вмів грати на лірі, захоплювався театром.
Його батько Філіп ІІ побачив у діях Александра загрозу своїй могутності і
замислив позбавити сина прав на престол. Під час одного з банкетів Філіп був
убитий. Казали, що вбивцю підіслав Александр, хоча не всі вірили у це.
Александр намагався подати смерть Філіпа як результат змови персів. Загибель Філіпа відкрила
Александрові шлях до влади. Йому було на
цей час 20 років, і він збирався утворити наддержаву, об’єднавши Грецію з
Персією. Усіх родичів, що могли претендувати на престол, Александр наказав
стратити. Його зведена сестра, декількох днів від народження була вбита на
руках у матері - другої дружини Філіпа, яку потім примусили повіситися. Правда,
слід зазначити, що Александр з цього приводу висловив легке обурення. Александр
був нетерплячий і хотів будь-що домогтися свого. Він зухвало нехтував не тільки людськими, але й божественними
настановами. Йому все було по силах і все дозволено.