складзите и запишыце сказы . змянице выдзеленыя назоуники выдзелице канчатки и вызначце склон. 1 ирынка.ад.недалёка.(ферма).жыве.жывёлагадоучай.2 працуе.там.(даярка).яе.мама.3ходзиць.дзяучынка.часта.пасля.на.заняткау.у. школа....

складзите и запишыце сказы . змянице выдзеленыя назоуники выдзелице канчатки и вызначце склон. 1 ирынка.ад.недалёка.(ферма).жыве.жывёлагадоучай.2 працуе.там.(даярка).яе.мама.3ходзиць.дзяучынка.часта.пасля.на.заняткау.у. школа.(ферма).4яна.(мама).дапамагае.жывёл.даглядаць.5мама .аднойчы.ёй.дазволила. (карова).падаиць.спадабалася.(дзяучынка).
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Ірынка жыве недалёка ад жывёлагадоўчай фермы. 2. Там працуе даяркай яе мама. 3. Пасля заняткаў у школе дзяўчынка часта ходзіць на ферму. 4. Яна дапамагае маме даглядаць жывёл. 5. Аднойчы мама дазволіла ёй падаіць карову. 6. Дзяўчынцы спадабалася. Всё наверное...