Скласти 5 речень в 2 типі умовних речень про збереження довкілля і 6 речень в 1 типі) будь ласочка )

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2 тип : I could show you , how play in this game , if I had a computer ; if I were you I couldn't hurry with results . ; if I were you I might write a test better .; If you knew German , you could translate to us this sentens ; if I had some money , I could buy ice cream