Книга вчить, як на світі жить. Відкривши книгу-пізнаєшь цілий світ або мандруешь по світу. Книга-світ фантазій і думок.
Книга міст у світ знань. Світ один, а книги різні. Книга по світу поведе - до щастя приведе. Книги - ключ до знань. Книга вчить, як на світі жить. Вчення світ, а невчення тьма. З ручаїв - ріки, з книжок - знання. Хліб наснажує тіло, книга - розум. Розум без книги, що птах без крил. З книгою подружишся - розуму наберешся. Одна книга тисячі людей навчає. Книга для дітей, що волога для полів. Дім без книги - день без сонця. З книгою жити - з добром дружити. Нема розумного сусіда - з книгою поговори. У домі без книги, як без вікон, темно. Книга твій друг - без неї, як без рук. Мудрим ніхто не вродився, а навчився. Книга подібна воді - дорогу проб'є усюди.