Сколько словосочетаний ты можешь составить из слов, заключённых в двух рамках? Напиши их. Tomato, hot, chocolate, ham, apple, vanilla, vegetable, chicken. Salad, cornflaflakes, sandwich, yougurt, porridge, juice, pizza, ice cream.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Tomato soup Ham sandwich Hot porridge Chocolate yougurt Apple juice Vegetable salad Chicken pizza Vanilla ice cream