Словы- синонимы запишыце асобными групами. Зразумець, знайсці, знаходзіцца, прысутнічаць, злавацца, усвядоміць, адшукаць, змагчы, быць, гневацца, асэнсаваць, здолець, абурацца.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Зразумець, усвядоміць, асэнсаваць. Знайсці, адшукаць. Знаходзіцца, прысутнічаць, быць. Злавацца, гневацца, абурацца. Змагчы, здолець.
Гость
1. Зразумець-асэнсаваць-усвядоміць 2. Знайсці-адшукаць 3. Знаходзіцца-прысутнічаць-быць 4. Злавацца-гневацца-абурацца 5. Змагчы-здолець