Сможете перевести на украинский? Спасибо. На черточки не обращайте внимания Dear Jane, Thank you for your letter. I’m so glad that you’re coming to Kyiv on . I holiday. It’s beautiful in summer here, and I hope that we’ll spend...

Сможете перевести на украинский? Спасибо. На черточки не обращайте внимания Dear Jane, Thank you for your letter. I’m so glad that you’re coming to Kyiv on . I holiday. It’s beautiful in summer here, and I hope that we’ll spend a won- | l derful time together. I As for the places of interest, I think we’ll go to the Kyiv in Miniature 1 ! Museum first. You’ll be able to see copies of all the best Kyiv attractions l there and decide which one you would like to visit. Recently they have also | I added some Ukrainian castles and attractions from other cities, so it’s i I even more fun to visit now. They say that all copies of Kyiv’s attractions I 1 are nicely done, so we will take gorgeous photos. However, there is no guide to help the visitors. There are only some . I small signs on the ground mentioning the name of the exhibit. So, my friends and are preparing some information about the places for you. 1 know you’re fond of history! Write me soon, and tell me if you like the idea. Kind regards, Ann
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Для Джейн, Дякую тобі за твого листа. Я дуже рада що ти приїдеш у Київ на свята. Тут красиво влітку, і я сподіваюсь що ми проведемо чудовий час разом. Щодо цікавих місць, я думаю ми спершу підемо в музей "Київ в мініатюрі". Ти зможеш побачити усі копії найкращих київських атракціонів там і вирішити який ти хотіла б відвідати. Вони також додали декілька українських замків і атракціонів з інших міст, тому це ще веселіше відвідати його. Вони кажуть що всі копії київських атракціонів добре зроблені тому ми зробимо чудові фото. Але, немає екскурсовода щоб допомогти відвідувачам. Є лише декілька маленьких табличок на землі де вказано назву експонату. Тому, мої друзі і (я) готують інформацію про деякі місця для тебе. Я знаю ти любиш історію! Напиши мені, і скажи чи тобі подобається ця ідея. Добрі побажання, Анна