Смысл образа вяликага сходу, старца и незнаемага у Раскиданым гнязде, янки купалы

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Старац- некали быу гаспадаром, быу выгнаны са сваёй зямли, нясе людзям векавую народную мудрасць, мае жыццевы вопыт. Незнаёмы- симвал яднання нацыи, абуджэнне нац. свядомасци, рэвалюцыйный агитатар. Вялики сход- паустанне народа и яго свабода.