Сначала поставьте глаголы в скобках в present perfect. Затем в парах составьте подобные д

Сначала поставьте глаголы в скобках в present perfect. Затем в парах составьте подобные диалоги о себе. A: What 1) have you done (you/do) so far? B: Lots of thkings. I 2) ..... (cleand) the house, I 3) ..... (cook) lunch and I 4) .... (take) the dog for a walk. What about you? A: I 5) ..... (water) the flowers, I 6) ..... (wash) the dishes and I 7) .... (cut) the grass.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Привет это сложно.сделай это все в нормальном виде,а то мне лично не понятно.Заранее спасибо)