Сочинение на тему My ideal school 10 предложений только не через автопереводчик! нужна правильная граматика, помогите плиз

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I love my school but I want more holiday. also I want big and light classroom. I want that there will not any hometasks. I want many modern computers. I want kind and clever teachers. I want free wi fi. I want big breaks. also I want that there will be more big pictures. But I think my school is the best one. I love my school