Сочинение по английскому Тема: Город моей мечты. Помогите пожалуйста!

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
А какой город вы любите???
Гость
The City of my Dream.  The city of my dream is not big, but it is very beautiful! My favourite city - Astana. Astanа. Astana is the capital of Kazakhstan.The сity a lot of parks, cafes, cinemas, theaters, shops. I've never been in Astana, but I am sure I will visit this city!