Сочинение про любимую еду на английском языке 6 предложений еда на ваше усмотрение.
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My favorite food is ice cream .I l eat it in summer because weather is hot. I like all kinds of ice cream. But the most yummy for me are strawberry , chocolate and limon ice creams.I can eat a lot of ice cream because it's my favorite food I like ice cream very much . Ты в каком классе? Я в 6