Соедини стрелками вопросы и соответствующие им ответы.Can you swim? Is his duck fat? Is Ben's fox slim?

Соедини стрелками вопросы и соответствующие им ответы.Can you swim? Is his duck fat? Is Ben's fox slim?Can Ann jump? Can Nick sing? Yes,he can. Yes, she can. Yes, it is. No, it isn't. No, I can't.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Can you swim?-No, i can't. Is his duck fat?-Yes, it is. Is Ben's fox slim?-No,it isn't. Can Ann jump?-Yes,she can. Can Nick sing?-Yes,he can.