Соедините слова, напишите 10 предложений со словами:people,weekend,culture,eat,language,always,like,go,study,go to school.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
There were lots of people at the beach. На пляже было много людей. I want to weekend Language Culture can't be separated. Язык и культура не могут быть отделены друг от друга. I am eating fish, I always brush my teeth. I like food . I go to the cinema. I studied French. I go to school every Monday.