Some или any 1)There are....................... egge 2)There arent ...................... onions 3)There isnt .......................... butter 4)There is ........................ cheese 5)There arent ................. apples 6...

Some или any 1)There are....................... egge 2)There arent ...................... onions 3)There isnt .......................... butter 4)There is ........................ cheese 5)There arent ................. apples 6)There is ........................... bread
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1-some 2-any 3-any 4-some 5-any 6-some