Соотнести по смыслу фразы из левого столбика в правый) 1) How’s your sister? A) Delightful! 2) How’s business? B) Pretty good, thank you. 3) How about going on a picnic? C) Here you are. 4)...
Соотнести по смыслу фразы из левого столбика в правый) 1) How’s your sister?
A) Delightful! 2) How’s business? B) Pretty good, thank you. 3) How about going on a picnic? C) Here you are. 4) Can I use you telephone? D) Very well, thank you. 5) Can I have your dictionary for a while? E) Yes, please. F) Not at all.
Ответ(ы) на вопрос:
How’s your sister? Very well, thank you. Can I use you telephone? Yes, please Can I have your dictionary for a while? .Here you are. How’s business? Pretty good, thank you. How about going on a picnic? Delightful! лишнее F) Not at all.