Составь и запиши вопросы,что бы они соответствовали ответам. 1. How_______? -I'm very well,thank you. 2.What______? -His name is Pete. 3.Where________? -I'm at scool. 4.What______? -It is a rose. 5.Are_______________? -Yes, the...

Составь и запиши вопросы,что бы они соответствовали ответам. 1. How_______? -I'm very well,thank you. 2.What______? -His name is Pete. 3.Where________? -I'm at scool. 4.What______? -It is a rose. 5.Are_______________? -Yes, they are good pets. 6.Where_______________? -I am at home.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. How a you?  2. What is your name?  3. Where are you?   4, What is this?  5. Незнаю..  6. Where are you?