Составь предложения. Example : A parrot flies well . Аnimal : parrot , frog , pig , dog , cat , horse . What it does well : jumps , flies , speaks , swims , climbs trees , eats .

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
A frog jumps well A parrot speaks well A cat climbs trees well A pig eats well A dog swims well
Гость
A frog jumps very well A pig eats well A dog swims well A cat climbs trees well A horse speaks well