Составь предложения из данных слов и запиши их. 1) frind, got, l, a. have 2) engineer, father, is, his, an 3) dentist, wants, he, to  be, a 4)like, black, l, a, bear помогите пожалуйста

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) I have got a frind 2) His father is an engineer 3) He wants to be a dentist 4) I like a black bear
Гость
1)i have got a frind 2)his father is an engineer 4)i like a black bear