Составь предложения из слов.next,I,play,winter,will,snowballs.bike,tomorrow,ride,I,a,won,t.you,visit,will,next,Russia,year?we,play,in,will,an,football,hour.Is,window,pantry,there,no,in,room,my/

Составь предложения из слов. next,I,play,winter,will,snowballs. bike,tomorrow,ride,I,a,won,t. you,visit,will,next,Russia,year? we,play,in,will,an,football,hour. Is,window,pantry,there,no,in,room,my/
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Next winter I will play snowballs. I won't ride a bike tomorrow. Will you visit Russia next year? We will play football in an hour. There is no window in my pantry room.