Составь предложения, расположив слова в нужном порядке. Проверь себя, послушав аудиозапись. Образец: lives, fox, A, in the forest.- A fox lives in the forest. 1) you, jump, well, Can? 2) has got, a, nice, She, cat....
Составь предложения, расположив слова в нужном порядке. Проверь себя, послушав аудиозапись. Образец: lives, fox, A, in the forest.- A fox lives in the forest. 1) you, jump, well, Can? 2) has got, a, nice, She, cat. 3) dog, My, brave, strong, is, and. 4) swim, Rabbits, cannot.
Ответ(ы) на вопрос:
1 Can you jump well? 2 She has got a nice cat. 3 My dog is brave and strong. 4 Rabbit cannot swim
1. Can you jump well? 2. She has got a nice cat. 3. My dog is brave and strong. 4. Rabbits cannot swim.