Составь предложения, расположив слова в нужном порядке. Запиши их.1) Duck, can’t, a, sing.2) Dogs, run, can?3) Isn’t, Ann’s, black, cat.4) likes, Lulu, juice, an, orange

Составь предложения, расположив слова в нужном порядке. Запиши их. 1) Duck, can’t, a, sing. 2) Dogs, run, can? 3) Isn’t, Ann’s, black, cat. 4) likes, Lulu, juice, an, orange
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. A duck cant sing. 2. Dogs can run? 3. Isnt Anns black cat? 4. Lulu likes an orange juice.