Составь предложения расположив слова в нужном порядке. Запиши их.Образец: can swim jump and He.- He can swim and jump.1) duck sing A can't-.....................2) dogs run Can?-..................3) isn't Ann's black cat-..........

Составь предложения расположив слова в нужном порядке. Запиши их. Образец: can swim jump and He.- He can swim and jump. 1) duck sing A can't-..................... 2) dogs run Can?-.................. 3) isn't Ann's black cat-.............................. 4) a funny She rabbit got has-....................... 5) his clock Is big-..................................
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) A duck can't sing. 2) Can dogs run? 3) Ann's cat isn't black. 4) She has got a funny rabbit. 5) His clock is big.