Составь предложения:tomatoes                                        ismilk                                                           goodcarrots                                           are         for youjuice                ...

Составь предложения: tomatoes                                        is milk                                                           good carrots                                           are         for you juice                             oranges cheese
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Tomatoes   are good for you                                     Milk    is good for you                                                    Carrots   are good for you                                         Juice   is good for you                          Oranges are good for you Cheese is good for you