Составь вопросы и ответы. 1.do you like jam ? Yes, I do. 2. Your friend like lollipops? Yes,he . 3. Your friends like Apple juice? Yes ,they . 4. You like carrots? No,I . 5. Kelly like oranges? No,she 6. Your ...

Составь вопросы и ответы. 1.do you like jam ? Yes, I do. 2. Your friend like lollipops? Yes,he . 3. Your friends like Apple juice? Yes ,they . 4. You like carrots? No,I . 5. Kelly like oranges? No,she 6. Your daddy like tomatoes? Yes,he. . Первое это образец.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Do you like to swim? Yes I like Did you play football? No I didn't Do you love her? No I don't Did he stop them? Yes He did Does she like apples? Yes she like
Гость
Do yo like bananas ? Yes I like Does he like milk? No he doesn't Do you speak english? Yes I do Does she like his mother? Yes she like