Составь вопросы о Салли Баркер и её брате и подбери к ним правельные ответы. What. Is/are. Sally. Where. Sally and john John. Eating? Saying? dancing? drin...

Составь вопросы о Салли Баркер и её брате и подбери к ним правельные ответы. What. Is/are. Sally. Where. Sally and john John. Eating? Saying? dancing? drinking? reading? Swimming? doing?. 1 .They are dancing is the room . 2.He is reading a book . 3,she is eating her lunch. 4,They are swimming in the swimming pool 5,The are helping their parents 6.He is saying Hi! 7,She is drinking milk
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
gnhsk kzgturirufjfjxhk