Составь все виды вопросов к предложению She enjoys swimming in the river in summer

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Does she enjoy swimming in the river? 2. Where does she swim in summer? 3. Does she enjoy swimming in the river in summer or in winter? 4. She enjoys swimming in the river un summer, doesn't she? 5. Who enjoys swimming in the river in summer?